Jedna z największych umów PPA na energię odnawialną w Polsce

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kancelaria uczestniczyła w negocjacjach i przygotowaniu największego wirtualnego kontraktu długoterminowego PPA (Purchase Power Agreement) w Polsce, dotyczącego sprzedaży zielonej energii na polskim rynku energetycznym pomiędzy Figene Energia Sp. z o.o. – działającą na rynku odnawialnych źródeł energii spółką zależną Figene Capital S.A., a LPP S.A. – największą i najszybciej rozwijającą się firmą w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Oferta i kontrakt na zakup energii elektrycznej Figene Energia Sp. z o.o. została przygotowana przez Kancelarię, z ramienia której spółce Figene Energia Sp. z o.o. doradzał bezpośrednio radca prawny Kamil Krajewski.
Począwszy od 1 stycznia 2023 roku przez okres 10 lat Figene Energia Sp. z o.o. będzie dostarczała LPP Sp. z o.o. energię pochodzącą z aktywów rozwijanych przez Figene Capital S.A., z możliwością kontynuowania współpracy na dalszy okres 5 lat.

Kontrakt ma pokryć całkowite potrzeby LPP w zakresie zabezpieczenia energii elektrycznej na terenie kraju, a wolumen energii, który został zakontraktowany wyniesie 358 GWh.
Umowa jest jednym z największych kontraktów długoterminowych w zakresie sprzedaży zielonej energii na polskim rynku. Umowa ma charakter wirtualny, a energię wyprodukują elektrownie wiatrowe, które zostaną zbudowane przez dwie spółki celowe Figene Capital S.A.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj